BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

26 Temmuz 2013 Cuma

Chakra 2013 Wishlist'im

Haftasonu annemle bugüne kadar ne almışım, yatak bazalarının içinde neler var, unuttuğumuz ne alışverişler var bakmak için bütün evi döktük. Yıllar yılı eve hediye gelmiş veya annemin denk geldikçe almış olduğu hiçbir ev tekstili ürününü beğenip bunu kaldır demediğim için, bir kısmını şimdi kullanmak üzere, bir kısmını da sağa sola hediye etmek üzere saklandıkları yerlerden çıkarıp paketledik. Gerçekten, evlilik tarihi yaklaşmadıkça alışveriş yapmamakta fayda var, insanın gözü alışınca eşyalar yeni gibi gelmiyor, ya da yenileri çıktıkça onları da beğenip almak istiyorsunuz. Eh, ben de doktora yeterliliğimi verene kadar evlenmeyi düşünmediğime göre daha temiz 1 yılım  var ciddi alışverişlere başlamak için diye düşündüm ve ikinci bir emre kadar sapıkça alışverişlerimi durdurma kararı aldım:)

Bu sezon Chakra'da beğendiğim çok fazla şey vardı açıkçası. Hala daha, indirim biraz daha artarsa bi kaç parça alsam diye düşünmüyor değilim:) Bana kalırsa şu an Türkiye sınırları içindeki en zevkli&kaliteli ev tekstili mağazası Chakra. Biraz pahalı olabilir kabul ediyorum ama allah aşkına, bir nevresim takımı veya havlu kıyafet gibi değil ki, kullansan 10 sene kullanırsın, ne eskiyor, ne modası geçiyor, yeter ki kaliteli olsun..

Neyse, gelelim beğendiklerime. (detayları görmek isterseniz fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz.)


Flore pike'nin linen rengi. An itibariyle çift kişiliği 132 lira.


Lillia şeftali rengi pike örtü. Böyle battaniye gibi değişik yumuşak bir dokusu var, çok beğendim. Çift kişiliği 151 lira. Takım sabahlığı da var.
Leila nevresim seti. Chakra'nın nevresim setlerinde sadece nevresim ile iki yastık kılıfı oluyor. Ayrıca çarşaf ve yastık setini de almak gerekiyor. Nevresim takımı diye satılan modellerde ise hem çarşaf hem 4 yastık kılıfı mevcut. Bu set çift kişilik ve ekstra çift kişilik olarak 2 boy üretilmiş. Ben ekstra çift kişilik olanı almayı daha mantıklı buluyorum, çeşitli yorgan ebatlarıyla sıkıntı yaşamamak bakımından, kendisi 195 lira. Düz beyaz çarşaf ve 2 yastık kılıfından oluşan set de 103 lira.Penny ismindeki bu ekru nevresim setine ise kelimenin tam anlamıyla ba-yıl-dım. Ekstra çift kişiliği yok, normal çift kişiliği 209 lira, ekru çarşaf ve yastık kılıfı seti de 103 lira.Mila ismindeki beyaz/linen rengi nevresim setini İzmir'de mağazada yatağa serili gördüm ve işlemelerine bayıldım. Çok zarif bir takım bence. Ekstra çift kişiliği 167 lira, linen renk çarşaf-yastık kılıfı seti de 104 lira.Dantelli bambu peştemaller üretmişler bu sezon. Mağazalarda hiç denk gelmedim ama internet sitesinde satışta. Bence çok hoş görünüyorlar. Fiyatı 39 lira, 4 rengi var.


Yazlıkta, deniz kıyısında kullanmayı hayal ettiğim bu havlu pançonun ise 3 rengini üretmişler, ben en çok pembesini beğendim ama linen de çok şık duruyor. 68 lira fiyatıyla bu sene alsam mı dediğim ürünler arasında başı çekiyor.

Havlu ve bornoz işine hiç bulaşmıyorum şimdilik. Bu seneden alınıp kenara kaldırılmasını tolere edecek kadar güzel bir nakış, işleme, kurdele işi filan yok bu sezonun havlularında. Ama dokuları her zamanki gibi muhteşem, yumuşacık:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder