BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

18 Ocak 2015 Pazar

Çeyize Son Eklenenler

Normalde Esse'den nefret ederim ve asla alışveriş yapmam çünkü indirim adı altında önce yükseltip sonra düşürdükleri fiyat politikalarını protesto ediyorum ancak son dönemde Boyner ve Ykm alışverişlerimde kullandığım indirim çekleri ve aşırı yüksek indirim oranları beni Essenso markalı bir kaç parça almak durumunda bıraktı. İlki daha önce yazdığım makarna makinası, alternatiflerine göre gerçekten çok çok ucuzdu, %60 indirimdeydi ve süresi dolmak üzere olan bir indirim çekimi kullanabiliyordum. Bugün paylaşacağım alışverişlerim ise yine aynı sebeple yapıldı, aşırı indirim, süresi dolmak üzere olan indirim çeki, ve daha uygun ya da daha kaliteli bir alternatifin zaten bulunmayışı.

İlk olarak, yumurta haşlamak için küçük bir sos tenceresi almak aklımın bir ucundaydı. Biz şu anda da evimizde yumurtaları haşlamak için sadece o işe özel minik bakır bir kap kullanıyoruz. Yumurta kabuğundaki mikropların başka gıdalara temas etmemesi için haşladığımız kabı ayırmak önemli. Hatta ben haşlanırken çatlayan yumurta bu mikropları içine alamasın diye mutlaka haşlamadan önce yumurtaları yıkarım veya çok kirliyse fırçalarım. Bu abartı hassasiyetimi Nurturia'ya borçluyum:)

İkinci alışverişim ise içi emaye kaplamalı tel süzgeçli kızartma tenceresi. Biz aslında çok kızartmacı bir aile değiliz. Evrim de çok sevmez. O yüzden çeyizime fritöz ya da actifry almayı düşünmedim. Ama övünmek gibi olmasın, çok güzel patlıcan musakka yaparım. Eh, yazın gene hiç olmazsa 3-4 defa karışık sebze kızartıp sarımsaklı yoğurtla, domates sosuyla servis ettiğim de olur. Bu işler için şu an ailemin evinde benzer bir emaye tencere kullanıyoruz ve fazla fazla işimizi görüyor. Patatesleri genellikle fırınlarız ama bu tip tencerelerde patates kızartması da çıtır çıtır oluyor. O yüzden, hazır çok indirimdeyken alayım dedim. Aslında sarı rengini daha çok beğenmiştim ama çelik ürünlerimi genellikle kırmızı saplı aldığımdan tencereyi de kırmızı aldım.

Ayrıca, makarna makinamla yapacağım makarnaları kurutmak için Woodberry marka bir kurutma askısı ile bir de ravioli tepsisi aldım. Aslında makinanın ravioli başlığı da var ama o başlığı kullanarak ravioli yapmak çok el oyalayıcı olur, bu tarz tepsiler çok daha pratik. 


Essenso Yorkville Sos Tenceresi
Boyut : 14cm
Malzeme : Paslanmaz çelik gövde, temperli cam kapak, paslanmaz çelik tepe kulbu ve yan saplar.Bulaşık makinesinde yıkanabilir.Parça adedi 2
Ürün çeşidi : Tencere
Renk : Kırmızı
Boyut : 22 cm tencere.
Malzeme : Antibakteriyel iç yüzey, emaye dış yüzey, çelik gövde, cam kapak, metal kızartma sepeti.
Garanti : 2 yıl
Takıp çıkarılabilen kızartma teli ile hem normal, hem de kızartma tenceresi olarak kullanılabilir. Vitromel kaplaması sayesinde antibakteriyel özelliği vardır. Çizilmelere karşı dayanıklıdır ve rengi solmaz.
Şu an Esse ve Essenso ürünlerde çılgın indirimler var, gerek sitesinde, gerek YKM ve Boyner'de, gerekse de 1v1y tarzı alışveriş sitelerinde sıklıkla karşıma çıkıyor, takip edenlere duyurulur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder