BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

23 Mart 2015 Pazartesi

Tchibo Lolipop Kek Makinesi

Evet bunu bile aldım. Evet manyağım:)


Ama düşünsenize, özellikle malum dönemlerde, durup dururken tutuluverdiğimiz "acilen tatlı bişeyler yemezse ölecek" hastalığını.. bu zımbırtı 5-8 dakikada kek pişiriyor:) Gerçi ben mikrodalgada 8 dakikada brownie de pişirebiliyorum ama evime mikrodalga fırın almayı pek düşünmüyorum. Hem bu civciv mikrodalgadan daha az yer kaplıyor (herşeye de bir bahanesi var, patalojik)

Not: Tchibo yapışmaz kaplamalı ürünlerinde Greblon kaplama tercih ediyor. Eğer mağazadan alıyorsanız azıcık uyuzluk yapıp içeriğini sorduğunuzda satıcı sizi sanki Greblon son teknoloji ürünü, doğa dostu, sağlıklı bir kaplamaymışçasına ikna etmeye çalışabilir. Ancak Greblon kaplamanın üretiminde de teflonda olduğu gibi Perflurooctanoic Acid (kısaca PFOA) ve diğer florine kimyasalları kullanılıyor. Yani en ufak çizik olsa bile, direkt çöp! Hangi markadan alırsanız, ne kadar para verirseniz verin, çizilen yapışmaz kaplamayı çöpe atmasını bilin lütfen!

Bu arada yeni moda granit tavaları pazarlarken hiç NO PTFE NO PFOA sloganını kullanmadıkları da dikkatinizi çekmiştir. Çünkü StoneSilver üretiminde de PFOA kullanılıyor. Üretimde PFOA kullanan yapışmaz kaplama üreticileri şunlar (benim bildiklerim, kesin başka da var) Stainmaster, Scotchgard, SilverStone, Fluron, Supra, Excalibur, Greblon, Xylon, Duracote, Resistal, Autograph, İlag ve T-Fal. Alacağınız ürünün kutusunu incelerseniz kaplama üreticisinin bunlardan biri olup olmadığını görebilirsiniz. Özellikle PTFE/PFOA FREE yazmadılarsa bilin ki teflon türevi satın alıyorsunuz.
5–8 dakikada 12 adet lolipop kek

Lolipop kek makinesi ile bir hamlede 12 adet kek yapabilirsiniz. Kaymaz kaplamalıdır ve bu sayede hamur yapışmaz ve kalıp kullanımdan sonra kolay bir şekilde temizlenir.

Pratik detaylar ve aksesuar

Pişirme yardımcısı kontrol lambasına sahiptir, aşırı ısınmaya karşı korumalıdır ve alt kısmı pratik kablo toparlayıcılıdır. Kullanma kılavuzu, tarif kitapçığı, soğutma ve süzme için tutucu ve 50 adet 50 adet tekrar kullanılabilen sap dahildir.

Renk:

Sarı

Ölçüler:

G x Y x D yaklaşık 21 x 12 x 25 cm
Soğutma tutucusu G x Y x D yaklaşık 20 x 3 x 15 cm
Kablo uzunluğu yaklaşık 1 m

Elektrik gücü:

Yaklaşık 1.000–1.200 Watt

2 yorum:

  1. Ne güzel bilgiler vermişsin benim de alasim geldi :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. al tabii, bence kız çeyizinin olmazsa olmazı lolipop kek makinesi, hehehehe:)

      Sil